Закарпаття Інформ

Сергій Василина провів робочу зустріч з представниками організації “Save the Children” з питань реалізації стандартів правосуддя, дружнього до дитини

Сергій Василина провів робочу зустріч з представниками організації “Save the Children” з питань реалізації стандартів правосуддя, дружнього до дитини
193666 ПЕРЕГЛЯДІВ

Керівник Луганської обласної прокуратури Сергій Василина провів робочу зустріч із представниками міжнародної неурядової гуманітарної організації “Save the Children”, яка підтримує та захищає дітей.

Учасники заходу розглянули ключові питання, пов’язані з безпекою дітей, які постраждали внаслідок війни.

Сергій Василина наголосив, що сьогодні прокуратура всебічно сприяє реалізації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини. «Саме діти ‒ найвразливіші учасники кримінального провадження незалежно від процесуального статусу. Водночас, дитина свідок, потерпіла, особливо від війни, вимагає специфічного підходу, адже воєнні злочини небезпечні з точки зору негативних наслідків на психіку дитини і непередбачувані своїм впливом на її подальшу долю», ‒ зазначив він.

Тривожна статистика у кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво яких забезпечується прокурорами:

643 дитини зникли без вісти в умовах воєнного стану;

42 дитини отримали поранення чи інші ушкодження здоров’я.

Експертка програми соціальної підтримки психічного здоров’я Східного регіону організації “Save the Children” Антоніна Мельникова зазначила, що команда волонтерів розгорнула свою діяльність ще у 2014 році на сході України, а вже у 2022 році ‒ розширила її на всю територію країни.

«З початку повномасштабної війни ми підтримали понад 3 мільйони дітей та їх родини. Для нас важливо, що переданий нами набір для психосоціальної підтримки дітей, адаптує процесуальні дії до потреб дитини шляхом створення дружнього середовища», ‒ наголосила Антоніна Мельникова.

У свою чергу виконувачка обов’язків начальника відділу організації підтримки потерпілих і свідків Луганської обласної прокуратури Світлана Рижик акцентувала на важливості та необхідності роботи в спеціально обладнаних кімнатах, які мають стати місцем для зниження рівня стресу та занепокоєння дитини, запобігатимуть її травматизації. Результат в такому випадку ‒ отримання важливих свідчень для правосуддя.

Якщо Ви або Ваша дитина є свідками, потерпілими воєнних та інших міжнародних злочинів та потребуєте відповідної допомоги, звертайтеся за номером телефону: + 38 (096)-659-89-32 або надсилайте повідомлення на електронну пошту відділу: pidtrymka@lug.gp.gov.ua.

 

Мої відео